Ograniczenia działalności komercyjnej na forum!

Regulaminy i sprawy dotyczące forum.

Ograniczenia działalności komercyjnej na forum!

Postautor: Lion » 26 wrz 2017, 23:05

Szanowni Państwo!

Ostatnio dostałem dość niemiłą wiadomość ze strony kliniki HDC, która z tego co widzę, od dawna prowadzi tu samowolnie akcję marketingową.
Administracja nigdy nie wyrażała tutaj zgody na taką działalność HDC. Przeciwnie, już 5 maja 2012 r. publicznie ogłoszono na jakich zasadach kliniki mogą wypowiadać się na forum.
Było to omówione publicznie w temacie: Kliniki transplantacji włosów na forum!. Każdy mógł oczywiście zgłaszać swoje uwagi, choć niestety nikt tego nie zrobił.
To był taki gest grzeczności, żeby kliniki mogły udzielić informacje na pytania użytkowników, a nie po to by miały się tu reklamować.

Niestety HDC to całkowicie zignorowała, produkując tematy, które są niczym innym jak jedną reklamą. Początkowo przymykałem na to ok - częściowo z braku czasu na przeszukiwanie forum, a częściowo myśląc, że od jednego czy dwóch tematów, jawnie oznaczonych, świat się nie zawali.
Każdy kto siedzi tu dłużej wie, że tutejsza Administracja stara się nie stosować "policyjnych metod" i ma dość duży szacunek dla wolności słowa, interweniując dopiero w przypadku ewidentnych przegięć.

Jednak w myśl zasady "daj palec, a żądają całej ręki", HDC uznało, że ma prawo spamować tu bez ograniczeń, próbując najprawdopodniej zamienić to forum w kolejną tubę propagandową, jakich jest sporo w sieci. A skoro Administracja postanowiła to ukrócić, to wypada ją postraszyć... prawnikami.
Nie jest to z resztą pierwszy raz gdy podmioty komercyjne próbują założyć kaganiec na forum. Mieliśmy już groźby doniesień nawet do prokuratury i założenia spraw sądowych, jeśli użytkownicy nie przestaną krytykować produktów pewnej firmy. Pisałem o tym w temacie Wezwanie do usunięcia postów (cenzura) !

Nie zamierzam się jednak uginać i nigdy nie pozwolę na to by podmioty komercyjne zdominowały to forum. Nie po to one powstało.
To forum powstało dla ludzi z problemem z włosami (łysienie i pokrewne), a nie dla handlowców, którzy często tylko żerują na naszym nieszczęściu.
Z taką ideą samopomocy zakładaliśmy to forum i ja tą ideę nadal traktuję poważnie, gdyż sam jestem obciążony tym samym problemem.
Unikatową wartością tego miejsca jest prawdziwość zawartych tu informacji. Przez prawdziwość mam na myśli to, że ludzie piszą to co naprawdę myślą, bo wiadomo, że każdy się czasem myli i palnie jakąś głupotę.
Jednak pomyłka pisana w dobrej wierze nie jest wg mnie czymś złym, w odróżnieniu od "płatnej prawdy na zlecenie".

Dlatego też, z dniem dzisiejszym każda działalność komercyjna prowadzona na forum (jawnie, niejawnie, za pośrednictwem podstawionych ludzi) bez uprzedniej zgody administracji zostaje zakazana całkowicie. Podmioty które nie stosują się do zakazu, muszą liczyć się z konsekwencjami w postaci podjęcia kroków technicznych w celu uniemożliwienia im działalności na forum oraz usunięcia skutków ich dotychczasowej działalności.
Administracja zastrzega sobie prawo oceny która działalność ma charakter komercyjny, bezpośrednio lub pośrednio nakłaniający do zakupu jakiegoś produktu lub usługi.

Wszelkie zaś posty HDC niezgodne z ogłoszonymi zasadami z dnia 5 maja 2012 roku, zostaną usunięte.

Piszę o tym publicznie, ponieważ zawsze szanuję użytkowników i ich uwagi. Dlatego mają prawo wiedzieć i mają prawo też się wypowiedzieć, jeśli zechcą.

Pamiętamy jak umarło poprzednie tego typu forum - lysienie.info (kto był w temacie przed 2012 rokiem, ten pamięta), kiedy rozmaici spamerzy przejęli je "na własność" aż administracja straciła zainteresowanie dalszym jego prowadzeniem.
Nie chcemy dopuścić do powtórki. To forum, mimo sporych wad, pomogło wielu ludziom przynajmniej dość doprawdy, nawet jeśli czasem oznaczało to tylko i wyłącznie pogodzenie się z losem.
I niech to forum prawdziwe pozostanie.
Awatar użytkownika
Lion

Postautor: antydhtor » 26 wrz 2017, 23:38

BRAWO !!!
Nikt nie będzie nas cenzurował i próbował zamykać nam gęby w przypadku gdy np. najprawdziwsza prawda (czyli autentyczne opinie ludzi i fakty, wszelkie faktyczne doznania i odczucia) jest dla niego niewygodna czy że może szkodzić na jakiś prowadzony biznes.
Nie możemy do tego dopuścić co jest np. praktykowane na forum HLT, żeby cenzura była stosowana do tego stopnia żeby każdy napisany post w tematach klinik/lekarzy bez względu na treść musiał przechodzić bezwzględnie moderację zanim w ogóle zostanie opublikowany i ujrzy światło dziennie, co daje możliwość i co może być i z pewnością jest czasami albo nawet często formą manipulacji oraz robienia cenzury w nieprzyzwoity i niesmaczny sposób jak na z pozory wolne fora. Należy też powiedzieć że uprawianie czegoś takiego jak powyżej opisane jest perfidnie bezczelne, chamskie, wysoce irytujące i obrzydliwe. Oraz zupełnie nie na miejscu w przypadku wolnego kraju, wolnego forum, braku odgórnie narzucanej cenzury oraz panowania wolności słowa.

Nie robimy nikomu specjalnie ani złośliwie antyreklamy, ale nie będziemy tuszować prawdy czy grać jak nam każą bo tak dla nich wygodnie.

Chciałbym też akurat tutaj powiedzieć (bo akurat jest okazja, a nie każdy może wie) że zostałem wywalony z HLT forum, bo przeciwstawiałem się panującym tam praktykom oraz dlatego że byłem zwyczajnie przeciwny cenzurze i tego typu działaniom umożliwiającym cenzurę.

Prawdą jest też że wiele różnych firm czy nawet koncernów farmaceutycznych zwyczajnie żeruje na czyimś nieszczęściu (na tej chorobie jaką jest łysienie) sprzedając i wciskając nieobeznanym oszukane produkty rzekomo pomocne a nie mające żadnego potwierdzonego i udowodnionego klinicznie działania, albo sprzedając leki po wyjątkowo i powiedziałbym nawet (po porównaniu np. leku tego samego producenta z ta samą substancją czynną i nawet w wielokrotnie większej dawce nie zatwierdzonego oficjalnie do leczenia łysienia) nieludzko wygórowanych cenach i bez możliwości refundacji na dodatek. Musimy zatem i powinniśmy weryfikować prawdziwość czy skuteczność bądź efektywność danego leku, pseudoleku czy jakiegokolwiek innego produktu, pomagając sobie w tym nawzajem tak abyśmy nie pozwolili na sobie żerować.

Doskonale wiem w czym rzecz także popieram Administrację w tej decyzji, oraz reprezentuję dokładnie te same poglądy i priorytety i wartości w tej kwestii.
To forum powinno pozostać ''prawdziwe'' oraz powiedziałbym też ''czyste od spamu'' bo to chyba jedyne wartościowe forum krajowe.
NAJLEPSZĄ OBRONĄ JEST ATAK !!!

Więc atakuję tę parszywą chorobę, walczę z nią hardkorowo.
Tak niewiele pragnę, i nie rozumiem dlaczego niektórzy ludzie chcą tak usilnie mi zagrodzić drogę do bycia szczęśliwym. Każdą barykadę przejadę czołgiem !!!
Awatar użytkownika
antydhtor

Postautor: Radek » 27 wrz 2017, 15:02

Brawo Lion !
CB 2 %
Awatar użytkownika
Radek

Postautor: Lion » 28 wrz 2017, 10:11

antydhtor pisze:Nie możemy do tego dopuścić co jest np. praktykowane na forum HLT, żeby cenzura była stosowana do tego stopnia żeby każdy napisany post w tematach klinik/lekarzy bez względu na treść musiał przechodzić bezwzględnie moderację zanim w ogóle zostanie opublikowany i ujrzy światło dziennie, co daje możliwość i co może być i z pewnością jest czasami albo nawet często formą manipulacji oraz robienia cenzury w nieprzyzwoity i niesmaczny sposób jak na z pozory wolne fora.

Dzisiaj nawet na wielkim Facebook'u są pozory wolności: https://www.youtube.com/watch?v=MOKYq10Vrws
Na Facebooku sam tego doświadczyłem. Za swoje komentarze popierające reformę sądownictwa (zawsze merytoryczne i kulturalne), kilka razy zawieszano i odwieszano mi konto.

A co do HLT to masz rację, tam są pozory wolności. Pamiętam czasy jak wchodziły leki eksperymentalne (w tym RU, bo CB jeszcze nie było). Początkowo administracja HLT na to pozwalała, ale gdy sprawa zaczęła się rozkręcać i ludzie zaczęli je zamawiać, testować, to zbanowano praktycznie wszystkich, którzy je propagowali.
Oczywiście zero sensownych wyjaśnień.
Inny przykład to banowanie ludzi stosujących dermaroller - pozamykali tematy "bo jest niebezpieczny".

To bez sensu, bo z takim podejściem kręcimy się w kółko, bez końca dyskutując o tych samych środkach.
Awatar użytkownika
Lion

Postautor: antydhtor » 28 wrz 2017, 23:23

Lion pisze:Dzisiaj nawet na wielkim Facebook'u są pozory wolności: https://www.youtube.com/watch?v=MOKYq10Vrws
Na Facebooku sam tego doświadczyłem. Za swoje komentarze popierające reformę sądownictwa (zawsze merytoryczne i kulturalne), kilka razy zawieszano i odwieszano mi konto.

To w cale nie jest dziwne, i wiem o tym doskonale, a nawet jeśli nie wiem że tak na pewno jest gdzieś na jakiejś stronie czy forum, to i tak tak właśnie przypuszczam że tak jest, i zdaję sobie sprawę że tak może być i to wszędzie. Na jednym z for gdzie się udzielałem też dostawałem bany na miesiąc za politykowanie, a jak przypuszczam moja wizja polityki nie podobała się komuś czy adminom tamtejszym. Politykowałem, też w sposób grzeczny a mimo to bany były. Dlatego teraz się wstrzymuję od jakiegokolwiek politykowania gdy nie ma to sensu i nie o tym dane forum czy strona. I nie robię tego (nawet w dyskusjach poza tematami forum) bo wiem jak jest czy jak może być.
Jeśli chodzi natomiast o reformę sądownictwa, to wiesz, to jest poważny temat dotyczący władzy i tutaj to już w ogóle nie jest dziwne że dyskusja o tym wzbudza skrajne emocje i kontrowersje, a czasami podejmowanie działań ze strony niezadowolonych ludzi z dyskusji o tym. Tak było zawsze jest i pewnie będzie. Nie dziwi mnie zatem to że zawieszano Ci konto.

Lion pisze:A co do HLT to masz rację, tam są pozory wolności. Pamiętam czasy jak wchodziły leki eksperymentalne (w tym RU, bo CB jeszcze nie było). Początkowo administracja HLT na to pozwalała, ale gdy sprawa zaczęła się rozkręcać i ludzie zaczęli je zamawiać, testować, to zbanowano praktycznie wszystkich, którzy je propagowali.
Oczywiście zero sensownych wyjaśnień.
Inny przykład to banowanie ludzi stosujących dermaroller - pozamykali tematy "bo jest niebezpieczny".

To bez sensu, bo z takim podejściem kręcimy się w kółko, bez końca dyskutując o tych samych środkach.

Dokładnie, są tylko pozory wolności a nie wolność. Ale najgorsze jest to że dużo czy nawet większość anglojęzycznych ludzi tam ma albo wyprane mózgi albo klapki na oczach, przytakuje i wręcz popiera takie działanie, mówiąc nawet o zgrozo tym co to zauważają i się buntują - jesteście j***nięci albo chorzy psychicznie. A przecież wszyscy nie są ludźmi admina czy jakimikolwiek podstawionymi ludźmi.
Gdy napisałem otwierający oczy temat, pokazujący prawdę i jak tylko ktoś mnie tam poparł to zaraz bardzo dużo ludzi go także ganiło za to i twierdzili że jest je***ięty. Oczywiście admin od tamtej pory się wściekł na mnie jak widział że ludzie niektórzy zaczynają to dostrzegać i pisał brednie, dawał dislajki tym ludziom, a mnie bezczelnie włączył jakaś blokadę/program, coś co spowalniało mnie do tego stopnia że nie mogłem się tam zalogować (raz na 10-20 razy mi się udało), a jak mi się już udało zalogować to będą zalogowanym nie mogłem normalnie przeglądać forum i po przejściu na jakiś konkretny dział czy temat (o podstronach nie mówiąc) mimo że się nieraz udało to trwało to sporo czasu a i czasami w efekcie i tak wywalało 404 NOT FOUND - ale nie takiego jak normalnie w necie nieraz - tylko była to grafika tamtego forum. Napisanie posta zajmowało mi nieraz 40 minut oraz 3- 5 prób zanim się to powiodło. To było ewidentnie robienie na złość i w zamierzeniu, admin nie poinformował mnie o tym że stosuje takie środki względem mnie ani też pewnie nikogo na forum, oraz nie mówił nic na ten temat w ogóle na publicznym forum - to naprawdę perfidne i wyjątkowo bezczelne zagranie. A jak widział że mój sprzęt i tak daje radę i jak mu powiedziałem że zmiana nicka, maila IP itd. nie jest żadnym problemem to wtedy dostał białej gorączki i nie tylko mnie na stałe zbanował ale i usunął wszystkie moje tematy i posty. A w uzasadnieniu napisał mi jedno słowo ''SPAM'' - no to tyle. i jeszcze automat wyświetlił bezczelny tekst ''Jeśli uważasz że było to zrobione źle skontaktuj się z administracją'' - :lol: :lol: .
Zatem wiem doskonale o czym mówisz w stwierdzeniu ''zero sensownych wyjaśnień'' jak i racjonalnych - bym dopisał.
Wiem też bardzo dobrze że nie tylko mnie usunął w tak chamski i bezczelny sposób, bo znalazłoby się więcej takich ludzi - tak jak mówisz.
Ostatnim przykładem i jednocześnie dowodem na to było w taki właśnie wyjątkowo chamski i perfidny sposób wyeliminowanie z forum użytkownika @K9gatton - ów człowiek pisał do mnie (jak i pewnie do wielu) że w taki właśnie dokładnie sposób jak mnie, admin robi mu na złość, admin natomiast twierdził że nic mu na ten temat nie wiadomo, a ludzie wyśmiewali tego użytkownika że sobie to uroił, że jest głupi i też go zwyczajowo ''kierowali'' do psychiatry. Sam czytając wypowiedzi wielu ludzi nt temat, jak i przez to że nigdzie na żadnym forum wcześniej nie spotkałem się z tak bezczelnymi praktykami, nawet nie specjalnie mu wierzyłem, ale teraz wiem że mówił prawdę i że wszystko co opisał było dokładnie tak samo jak w moim przypadku. I nikt nie wiem w zasadzie dlaczego go wywalił, K9 to był miły gość, nikomu nie wadził, nie spamował, pisał rozsądne posty na temat itd. na dodatek był to chyba jedyny człowiek tam który stosował minoxa 30% z dodatkami, robił fory i prowadził swój temat a nie brał udziału w dyskusjach o dupie Marynie i w tematach śmieciowych gdzie ludzi piszą tysiące bezwartościowych postów i dostają za to lajki. Trzeba też powiedzieć że mieszkał 70 km od miejsca dystrybucji tego preparatu i mógł bez problemu pomagać komuś z poza USA w nabywaniu tego produktu kupując od nich i robiąc wysyłkę międzynarodową gdyż strona nie oferowała takiej sprzedaży wysyłkowej poza terytorium USA.
Zatem to pokazuje jakie jest HLT forum i jego administracja.

Ty o tym doskonale wiesz i wiedziałeś prędzej niż ja, ale piszę to żeby każdy użytkownik tego forum wiedział, a z całą pewnością niektórzy nie zdawają sobie sprawy jakie jest forum HLT i w takie opowiadane historie nie wierzyliby też tak samo jak ja niegdyś nie bardzo wierzyłem user'owi @K9gatton.
Co innego jest banować mając podstawy i racjonalne powody, oraz otwarcie o tym napisać zbanowanemu jak i publicznie wyjaśnić innym użytkownikom dlaczego, a co innego bawić się potajemnie w podchody i uprawiać tak perfidne i bezczelne chamstwo. I jestem też pewien że nawet żadnych przygłupawych wyjaśnień by nie było co do tego ze strony admina (jak tez było w przypadku K9) a jedynie fakt że ludzie się za mną stawili i żądali wyjaśnień admin napisał kilka bzdur, np. że zakładałem wiele innych dodatkowych kont, albo że miałem 60 wierszy w podpisie - nie miałem ani żadnego choćby jednego dodatkowego konta tam (jedynie po tym jak mnie już zbanował i usunął wszystkie posty) chciałem i próbowałem założyć jedno tylko po to żeby mu powiedzieć dwa magiczne słowa, ani nie miałem 60 wierszy w podpisie - i kto się tam logował ten wie o tym.
Taka prawda o forum HLT i o sponsorownaym cenzurowanym podforum klinik/lekarzy, jak i o adminie tamtego forum.
I tak jak już mówiliśmy, na HLT chyba jest najbardziej ograniczona wolność wypowiedzi ze wszystkich for o łysieniu i jego leczenia. Oraz fakt że wybitni tematycznie, a zbanowani tam ludzie zakładali później własne fora.

Lion pisze:Inny przykład to banowanie ludzi stosujących dermaroller - pozamykali tematy "bo jest niebezpieczny".

Racja, tylko być może, albo wypadałoby napisać że z pewnością niektórym na tym zależy żeby się właśnie kręcić w kółko i być zacofanym, zapyziałym, ciągle głupim w temacie, i co najważniejsze z klapkami na oczach.

-- 29 wrz 2017, 0:27 --

Widzę też że posprzątałeś trochę forum z samowolki komercyjnej, z reklam w nie przeznaczonych do tego miejscach itp. - BRAWO! I szacunek za postawę.

Tak niewiele pragnę, i nie rozumiem dlaczego niektórzy ludzie chcą tak usilnie mi zagrodzić drogę do bycia szczęśliwym. Każdą barykadę przejadę czołgiem !!!
Awatar użytkownika
antydhtor

Postautor: Lion » 29 wrz 2017, 7:56

antydhtor pisze:Taka prawda o forum HLT i o sponsorownaym cenzurowanym podforum klinik/lekarzy, jak i o adminie tamtego forum.
I tak jak już mówiliśmy, na HLT chyba jest najbardziej ograniczona wolność wypowiedzi ze wszystkich for o łysieniu i jego leczenia. Oraz fakt że wybitni tematycznie, a zbanowani tam ludzie zakładali później własne fora.

Jest stare powiedzenie: "Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.".

Forum też musi z czegoś żyć, a entuzjazmu do społecznego prowadzenia dużego serwisu to starczy ci na max 2 lata.
Samo zarabianie w sobie nie jest złe, ale są 2 sposoby zarabiania - etyczny (jawny) i nieetyczny (niejawny).
Etyczny jest wtedy kiedy np jest jawnie oznaczona reklama i sponsor, a nieetyczny jest wtedy kiedy są pozory wolności słowa, a tak naprawdę pilnuje się interesów sponsorów i nakierowuje forumowiczów na zakup określonych produktów.

Na HLT dominuje ten drugi, a wiem to z dobrych źródeł, których tu nie chcę ujawniać.
Jasne jest, że jak zagrażasz więc jakiejś grupie interesów to dostaniesz bana. Sponsorzy płacą za tą protekcję, więc admini nie mają wyjścia - muszą cię utemperować.
Oczywiście nie powiedzą ci prawdy jaki jest powód, tylko muszą wymyślić jakiś pretekst, że naruszyłeś niby jakieś tam zasady netykiety.

Kryptoreklama (reklama niejawna) ma zaś swoją przyczynę. Ludzie są skłonni bardziej wierzyć informacjom, które uznają za obiektywne, bezstronne niż informacjom jawnie sponsorowanym.
Wiedzą o tym reklamodawcy, wiedzą o tym administratorzy forum i dlatego za takie działania kryptoreklamowe (i pozory wolności słowa) płaci się o wiele więcej niż banerki.

PS. A tak na marginesie, nie dotyczy to tylko for o łysieniu: http://antyweb.pl/wywiad-profesjonalny-troll/ - to jest dziś wszędzie.
Awatar użytkownika
Lion

Postautor: antydhtor » 30 wrz 2017, 12:14

Lion pisze:Samo zarabianie w sobie nie jest złe, ale są 2 sposoby zarabiania - etyczny (jawny) i nieetyczny (niejawny).
Etyczny jest wtedy kiedy np jest jawnie oznaczona reklama i sponsor, a nieetyczny jest wtedy kiedy są pozory wolności słowa, a tak naprawdę pilnuje się interesów sponsorów i nakierowuje forumowiczów na zakup określonych produktów.

Na HLT dominuje ten drugi

No właśnie, i to tylko o to chodzi. O bycie nieetycznym w tych biznesach, o nic więcej, - bo jeśli wszystko byłoby ''etyczne'' i przyzwoite w prowadzeniu tych interesów to myślę że nikt (przynajmniej nikt normalny czyt. nie zawistny) nie miałby absolutnie żadnego ''ale'' o to, i nikogo też by to w oczy nie kłuło, nawet jakby admin HLT (czy inni na innych forach/stronach) zarabiał/li miliony na swoich interesach. Jawne czy niejawne - to też nawet mniej istotne, tylko uprawianie takich praktyk i np. robienie cenzury pod swoich sponsorów - jest najgorsze i te pozory wolności.

Prawa którymi rządzi się biznes doskonale rozumiem, i wiem że nie zawsze są to ''etyczne prawa'' delikatnie mówiąc bo w wielkich interesach zdarzało się w historii tego świata nawet np. eliminowanie konkurencji a nie tylko skromne kłamstewka odnośnie produktów czy usług, cenzura - parasol ochronny przez złym słowem nawet jeśli prawdziwe, itd. w celu nakręcania biznesu. Wiem jak jest.

Awatar użytkownika
antydhtor

Wróć do Sprawy organizacyjne forum